Zenvo TS1 GT w Genewie - 1163 KM za milion funtów

Producent niszowych supersamochodów z Danii postanowił przygotować coś specjalnego z okazji 10. urodzin. Na salonie w Genewie pojawi się jedyny na świecie model Zenvo TS1 GT w specjalnym wydaniu oferującym potężną moc. 

Zenvo TS1 GT
Zenvo TS1 GT

Egzemplarz pomalowany specjalnym lakierem Fjord Blue ze wstawkami w kolorze brązu i miedzi pojawi się na stoisku, gdzie dokładnie rok temu debiutowała wersja TS1. Tym razem mamy do czynienia ze specjalnym modelem, którego nadwozie zbudowano z całości z włókna węglowego. Trzonem konstrukcji jest monokok wykonany z lekkiej stali i aluminium. Za bezpieczeństwo odpowiadają hamulce karbonowo-ceramiczne. Masa pojazdu (bez cieczy w układach) wynosi 1580 kg.

Sercem jest jednostka V8 o pojemności 5,8 litra wspomagana przez dwie sprężarki mechaniczne. Dzięki temu całość rozwija 1163 KM maksymalnej mocy przy 7700 obr./min. Maksymalny moment obrotowy to 1100 Nm, dostępny w identycznym zakresie obrotomierza. Całość trafia na tylną oś poprzez siedmiostopniową skrzynię biegów oraz mechanizm różnicowy Torsen. Producent zapowiada, że zupełnie nowa skrzynia biegów zapewnia czas reakcji na poziomie konstrukcji występujących w bolidach Formuły 1.

Specjalna wersja Zenvo TS1 GT rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie przy 375 km/h. Producent nie ujawnił jeszcze zdjęć kabiny, ale zapowiedział jedynie, że jest podporządkowana kierowcy. Występują tam materiały takie jak skóra i włókno węglowe, ale nie zabraknie elementów z miedzi czy rodu.

Specjalna wersja nie będzie tania. Zbudowanie tego modelu zajęło prawie 8 tys. roboczogodzin, ponieważ całość wykonano ręcznie. Dlatego mówi się o kwocie w okolicach miliona funtów za ten unikalny model.

Zobacz również:
REKLAMA