Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Zespół Hondy w rękach Brawna!

Formuła 1 Honda odniosła pierwsze zwycięstwo i wskoczyła na 4. miejsce wśród konstruktorów.

Został nim dotychczasowy szef Honda Racing F1 Team - Ross Brawn, który przez lata pracował dla Ferrari. Na razie nie są znane żadne szczegóły finansowe dotyczące transakcji. Wiadomo zaś, że Brawn podpisał już umowę z Mercedes-Benz High Performance Engines, co oznacza, że bolidy jego zespołu będą napędzane 2,4-litrowymi Mercedesa typu FO108W.

Za kierownicą pojazdów nowego teamu zasiadać będzie dwóch kierowców - Jenson Button oraz Rubens Barichello. Drugi z nich to najbardziej doświadczony kierowca w stawce, który ma za sobą starty w 423 Grand Prix!

Zespół Brawna weźmie udział w dwóch sesjach testowych przed pierwszym wyścigiem sezonu, jaki odbędzie się 29 marca w Melbourne. Od 9 do 12 marca będzie testować swoje auta w Barcelonie, a od 15-17 marca w hiszpańskim Jerez.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  i bardzo dobrze, paru chłopców do bicia zawsze sie przyda. Życzę hondzie by powalczyła i urwała kilka punktów czołówce, zwłaszcza Hamiltonowi
  ~Alain Prost, 2009-03-09 10:11:53
 • avatar
  zgłoś
  W grudniu poprzedniego roku, Honda poinformowała, że z powodu kryzysu finansowego, wystawia swój team Formuły 1 na sprzedaż. Kupiec właśnie się znalazł!
  auto motor i sport, 2009-03-06 12:21:53
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij