REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Zespół Skoda Polska Motorsport na podium w debiucie

Mikołaj Marczyk wraz z Szymonem Gospodarczykiem zakończyli swój pierwszy występ w barwach Skoda Polska Motorsport na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej słowackiego Rajdu Prešov.

Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport
Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport

Załoga Skody Fabii R5 w debiutanckim starcie, będącym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zebrała cenne doświadczenie na wymagających odcinkach specjalnych, prezentując przy tym przyzwoite tempo.

Już na pierwszych odcinkach specjalnych polski duet notował czasy w czołowej trójce rajdu, co pozwoliło wypracować przewagę i zameldować się na mecie jako trzecia załoga inauguracyjnej rundy Rajdowych Mistrzostw Słowacji.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport Materiały prasowe
Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport

Jak podkreśla sam kierowca, Mikołaj Marczyk, najważniejsze jest jednak zebrane doświadczenie i baza informacji, które będzie można wykorzystać w rozpoczynającym się już wkrótce sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

- Rajd Prešov ukończyliśmy w dobrych nastrojach. Przejechaliśmy cały rajd, gromadząc dobrą bazę informacji przed nadchodzącym sezonem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - mówił Mikołaj Marczyk.

REKLAMA

Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport
Skoda Fabia R5 teamu Skoda Polska Motorsport

- Nasza Fabia R5 jest bardzo szybka, ma niesamowity potencjał. Na mecie większości odcinków specjalnych miałem uśmiech na twarzy i cieszyłem się możliwością rozwoju w takiej rajdówce. Cieszę się, że nasz zespół Skoda Polska Motorsport działał zgodnie z planem przez cały weekend i każdy wykonał dobrą pracę - dodał rajdowiec.

- Podium w testowym rajdzie oczywiście cieszy i jest to dla mnie motywujące przed zbliżającym się Rajdem Świdnickim, choć rzecz jasna musimy zachować odpowiednie skupienie - zakończył kierowca zespołu Skoda Polska Motorsport.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA