Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Zginął najbardziej zasłużony kierowca testowy Toyoty

 

W tragicznym wypadku samochodowym w Niemczech zginął Hiromu Naruse - najbardziej znany i niezwykle zasłużony kierowca testowy Toyoty. Trwa śledztwo wyjaśniające jak doszło do kolizji Lexusa LFA Nurburgring Edition, prowadzonego przez kierowcę Toyoty z BMW serii 3, którego dwaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Hiromu Naruse zaczął pracować w Toyocie w 1963 roku i szybko został uznany za jednego z najbardziej utalentowanych kierowców. Pod koniec lat sześćdziesiątych pomógł w stworzeniu kultowego modelu 2000GT i współprojektował wyścigowy model Toyota 7.

Naruse-san brał udział w tworzeniu każdego przełomowego modelu Toyoty. Współtworzył modele Sports 800, 1600GT, każdą kolejną generację modelu Celica. Również takie kultowe modele jak AE86, MR2, Supra czy Lexus IS, a nawet Toyota Prius drugiej generacji, powstały z jego udziałem.

W ciągu prawie 50 lat pracy dla Toyoty zyskał szacunek kierowców testowych i dziennikarzy z całego świata. Nazywany był "Mistrzem", a w jednej z biografii nazwano go "człowiekiem, który zna wszystkie drogi świata".

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij