Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

„Zielona” California w Paryżu

Ferrari, California Ferrari California

Chodzi o "zieloną", ekologiczną wersję modelu Ferrari California. Nie będzie to jednak hybryda. Ma to być raczej zwykła wersja z dodatkami, które zmniejszą zużycie paliwa i emisję CO2. Mówi się, że auto może być wyposażone w poprawiony układ wtrysku paliwa, w silniku zamontowane zostaną podzespoły o zmniejszonym tarciu, część cylindrów będzie odłączała się gdy nie będą potrzebne, a do tego pojawi się system odzyskiwania energii podczas hamowania.

Nie wszystkim podoba się to "uzielenianie" Ferrari, ale to sytuacja wymuszona przez coraz ostrzejsze wymogi dotyczące emisji spalin. Stały się one gwoździem do trumien takich ciekawych modeli jak Honda Civic Type R czy Ford Focus ST, a Ferrari zapewne nie zamierza pójść w ich ślady. Stąd plan ograniczenia emisji o 40% i zmniejszenia zużycia paliwa o 30% w stosunku do wyników z 2007 roku. Jak wygląda to w praktyce - zobaczymy już niebawem podczas targów w Paryżu.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Precz z "zielonymi"! Przez nich niedługo wszystkie auta pokroju Lambo i Ferrari stracą swój prawdziwy wizerunek, który był kreowany przez lata. Przykłady z niższej nieco półki uczą, że motoryzacja niedługo zostanie zdominowana przez jakieś chore wymogi speców od CO2.
  ~Samuraj002, 2010-09-08 14:57:40
 • avatar
  zgłoś
  Nie chodzi o prezentację amerykańskiego stanu ani nowy kolor w gamie Ferrari.
  auto motor i sport, 2010-09-08 08:16:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij