Zielone światło dla produkcji Pragi R1R

Praga słynie głównie z aut wyścigowych, które rzadko opuszczają zamknięte tory. Teraz jednak, model R1R będzie można spotkać na ulicach. Tylko ta cena...

Pragę R1 mogliście poznać na naszym stoisku podczas poznańskich targów motoryzacyjnych. Jeśli nie było was tam, możecie nadrobić zaległości. W tym roku mija 68 lat odkąd rząd Partii Komunistycznej zadecydował o tym, że Praga nie będzie już produkować aut osobowych, a ciężarówki. Z tej okazji Praga R1R zostanie wyprodukowana w liczbie 68 egzemplarzy.

REKLAMA

Praga R1R jest wyścigowym bolidem opartym na konstrukcji monokok i technologicznie bardzo zbliżonym do torowej bestii R1. W R1R koniecznym było dodanie kilku drogowych akcesoriów, jak tylnych świateł, kierunkowskazów czy fotela pasażera.

Co pod maską? 2-litrowy motor turbo z formuły Renault osiąga tu od 330 do 400 KM, w zależności od wariantu. Przy masie wynoszącej zaledwie 670 KM, uzyskujemy lepszy stosunek mocy do masy niż w Bugatti Veyronie.

Ile to kosztuje? Ceny Pragi R1R startują od, bagatela 198 000 euro. Do tego klient może zażyczyć sobie dodatki, wymyślone indywidualnie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA