REKLAMA

Zielone zwycięstwo Michelin

Opel Astra III na oponach Michelin Energy Saver
Opel Astra III na oponach Michelin Energy Saver

Na liczącej 410 km trasie z Warszawy do Władysławowa Opel Astra III na oponach Michelin Energy Saver spalił o 900 ml mniej paliwa niż identyczny samochód wyposażony w konkurencyjne zielone opony. W ciągu półtora roku od wprowadzenia nowej generacji zielonych opon Michelin na całym świecie zaoszczędzono 66,7 miliona litrów paliwa.

Od początku 2008 roku, kiedy wprowadzono czwartą generację zielonych opon Michelin Energy Saver, na całym świecie sprzedano 23 miliony sztuk tych opon. Oznacza to, że w tym czasie zaoszczędzono 65,6 milionów litrów paliwa, a emisja CO2 została ograniczona o 131 tysięcy ton. To tak jakby 73 tysiące samochodów jeździło przez cały rok nie powodując żadnych zanieczyszczeń.

Również w maju Michelin wprowadził nową energooszczędną oponę do samochodów ciężarowych Michelin X Energy SaverGreen w rozmiarze 315/70 R 22.5. Dzięki tej oponie zaoszczędzono 1,1 miliona litrów paliwa oraz uniknięto emisji 3 tys. ton CO2. Michelin X Energy SaverGreen jest jedyną oponą, która pozwala zaoszczędzić 500 litrów paliwa w ciągu roku.

Trasa tegorocznego VI Supertestu Ekonomii przebiegała z Warszawy do Władysławowa przez Płońsk, Brodnicę, Grudziądz i Gdynię. Tradycyjną klasyfikację wygrał Volkswagen Passat, wyposażony również w opony Michelin Energy Saver. Na całej trasie samochód ten spalił średnio jedynie 3,08 litra/ 100 km.

 

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA