Zielony Frankfurt

Audi R8 V12 TDi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Fakt prezentacji hybrydowych pojazdów podczas wielkich wydarzeń motoryzacyjnych nikogo już nie dziwi. Od lat producenci prezentują swoje pomysły na dbanie o środowisko, obniżenie emisji CO2 i podkreślają swoją troskę o dobro Matki Ziemi.

W tym roku szykuje się kilka szczególnie ciekawych premier, którym trzeba się bacznie przyjrzeć.
Audi zaproponuje m.in. koncepcję na elektryczne auto sportowe. Opakowany w nadwozie R8 pojazd, o nazwie R8 ePerformance, ma być napędzany przy pomocy silnika elektrycznego i pojemnych baterii, bez użycia silnika spalinowego. Nie będzie to więc hybryda, ale w pełni elektryczny samochód sportowy. Ciekawe, czy Audi zdecyduje się na modyfikacje elementów nadwozia R8, które w tym przypadku nie będą już potrzebne, takich jak wielkie wloty powietrza w zderzaku?

W kierunku aut sportowych zmierza również BMW. We Frankfurcie Bawarczycy mają zaprezentować rozwiązania pozwalające na znaczne zmniejszenie emisji CO2, przy jednoczesnej trosce o "ekspresję radości", jaką ma wciąż gwarantować każde BMW. Rozwinięcie znanej od lat filozofii Efficient Dynamics obejmie, oprócz oczywistej troski o układ napędowy, również kwestię przyjaznego środowisku designu, a nawet używania odpowiednich materiałów. Oprócz zapowiadanego konceptu auta sportowego, spodziewamy się również zobaczyć hybrydowe wersje modeli serii 7, X6 i premierę Z2.

Powstaje również ekologiczne auto supersportowe z gwiazdą na masce. Mercedes-Benz poinformował o pracach nad modelem SLS AMG. Ten również ma być wyposażony w silnik elektryczny. Według zapowiedzi producenta, SLS AMG eDrive ma być wyposażony w 4 silniki elektryczne, produkujące w sumie 526 KM mocy i 880 Nm momentu obrotowego. Te parametry pozwolą na rozpędzenie auta do "setki" w 4 sekundy, co stawia je w tej samej linii, co "zwykłego" SLSa z benzynowym silnikiem V8 (571 KM, 650 Nm), który na tę czynność potrzebuje 3,8 sekundy. Nie ma jednak informacji, czy ten pojazd zostanie zaprezentowany w tym roku we Frankfurcie.

Oryginalnie do tematu troski o środowisko podeszła Honda. Japoński producent zapowiedział, że do Frankfurtu nie przyjedzie wcale, a środki finansowe, zaoszczędzone w ten sposób przeznaczy na rozwój "zielonych technologii". Oryginalnie!

 

Zobacz również:
REKLAMA