Zimowa Ekspedycja Wisła zakończona

Peugeot, Zimowa Ekspedycja Wisła, Marek Kamiński
Zimowa Ekspedycja Wisła
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

By tego dokonać ruszył w podróż z Oświęcimia do Gdańska. Jako środek transportu nie posłużył mu jednak samochód, ale kajak! Trasę podróży wyznaczało koryto Wisły. W ciągu 15 dni przebył 941 km i w sobotę 20-go marca wylądował na plaży w Sobieszowie.

Głównym celem wyprawy było zwrócenie uwagi Polaków na Wisłę. Założenia były proste: podróżnik samodzielnie przepłynie Wisłę kajakiem zimą, będzie nocował w namiocie na brzegu, pił przefiltrowaną wodę z Wisły i jadł potrawy z wiślanych ryb. W ten sposób "odczaruje" Wisłę, przywróci królową polskich rzek Polsce. Miała mu towarzyszyć ekipa fotografików i filmowców, którzy mieli stworzyć dokumentację wyprawy i piękna Wisły. I tak też było. Szybko okazało się jednak, że nie będzie to wyprawa samotna. W każdej nadwiślańskiej miejscowości na Marka Kamińskiego czekali mieszkańcy, którzy spontanicznie witali się z podróżnikiem i wyrażali wsparcie dla idei ekspedycji. W ten sposób Marek Kamiński stał się jakby łącznikiem między Wisłą a ludźmi.

Jednym ze sponsorów projektu był Peugeot Polska. Importer przygotował do tej wyprawy dwa samochody: Peugeot Expert w wersji Premium z możliwością spania dla 2 osób (rozkładaną kanapą), blokiem kuchennym, niezależnym i programowanym ogrzewaniem postojowym Webasto oraz Peugeot Boxer 435 L2H2 z zamontowanym na dachu specjalnym bagażnikiem umożliwiającym przewiezienie kajaka o długości 4,40 m.

Auta służyły jako środek transportu ekipie technicznej i fotografikom, którzy dokumentowali całą, prawie tysiąckilometrową podróż królową polskich rzek.

Koniec wyprawy nie oznacza końca kampanii promującej Wisłę. Po zakończeniu projektu i pierwszych podsumowaniach powstał pomysł stworzenia szerszego projektu - Szlak Wisły, realizowanego we współpracy z Ministerstwem Środowiska, Infrastruktury, Edukacji, Kancelarią Sejmu, Polską Organizacją Turystyczną, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, samorządami i innymi organizacjami. Więcej na temat tej wyprawy przeczytać można na stronie Fundacji Marka Kamińskiego i stronie Ekspedycji Wisła.

REKLAMA