REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Zimowe wyposażenie modeli Skody

Ogrzewanie postojowe, podgrzewane siedzenia i kierownica, czy też podgrzewane lusterka, szyby i dysze wycieraczek - wszystko to znaleźć można w samochodach Skody.

Samochód zimą fot. materiały prasowe
Samochód zimą

Wymienione wyżej elementy zimowego wyposażenia wpływają na poprawę bezpieczeństwa zimą. Z kolei innowacyjne rozwiązania, takie jak pompa ciepła dla elektrycznego SUV-a Enyaq iV czy możliwość ogrzania wnętrza samochodu podczas ładowania i zdalnego sterowania procesem dzięki aplikacji MySkoda, wynoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy zimą na jeszcze wyższy poziom.

Podgrzewana szyba przednia poprawia widoczność, co oznacza, że ​​skrobaczka do lodu przyda się tylko do odszraniania szyb bocznych. W modelach Scala i Kamiq cienkie druciki zatopione w przedniej szybie, które są ledwo widoczne dla kierowcy, mogą szybko rozmrozić cienką warstwę lodu. W przypadku modeli Karoq, Kodiaq, Octavia i Superb w laminowanej szybie znajduje się niewidoczna warstwa odpowiadająca za jej ogrzanie.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Ciepłe ręce i podgrzewane tylne siedzenia

Zmarznięte dłonie czy grube rękawiczki podczas jazdy to już przeszłość. Komfort zapewnia podgrzewana kierownica, dostępna jako opcja we wszystkich modelach Skody. Ponadto kierowcy i pasażerowie mogą skorzystać z podgrzewanych foteli z przodu, a także zewnętrznych siedzeń na tylnej kanapie w modelach Scala, Kodiaq, Karoq, Kamiq, Octavia i Superb.

Opcjonalne ogrzewanie postojowe, dostępne dla modelu Karoq i wyższych, zapewnia jeszcze większy komfort. Umożliwia ogrzanie wnętrza pojazdu do przyjemnej temperatury i odmraża szyby przed rozpoczęciem jazdy. Ponadto wstępnie nagrzewany jest również silnik, co zmniejsza zużycie paliwa i obciążenie podczas fazy zimnego rozruchu. Ogrzewanie postojowe Skoda można włączyć za pomocą pilota bądź aplikacji MySkoda lub zaprogramować z wyprzedzeniem na określony czas uruchomienia.

Innowacyjne ogrzewanie wnętrza dla zelektryfikowanych modeli Skody

Zdalny dostęp do auta pozwala na przygotowanie samochodu do drogi bez wychodzenia z domu. Właściciele zelektryfikowanych modeli Skoda z rodziny iV, takich jak Octavia iV, Superb iV czy niebawem Enyaq iV mogą wygodnie podgrzać wnętrze swojego auta w trakcie ładowania, kontrolując proces za pomocą aplikacji MySkoda.

Energia potrzebna do wstępnego nagrzewania pochodzi z sieci zasilającej, a nie z akumulatora litowo-jonowego pojazdu, co oznacza, że zachowany jest maksymalny zasięg elektryczny. Dla całkowicie elektrycznej Skody Enyaq iV dostępna jest również opcjonalna pompa ciepła. Układ pompy wykorzystuje sprężanie czynnika chłodniczego pod dużym ciśnieniem. W tym procesie wytwarza się ciepło, które ogrzewa zimne powietrze napływające do wnętrza pojazdu, zwiększając wydajność auta w warunkach zimowych.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA