Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Zmierzch polskich rajdów?

Rajd Elmot Jazda Leszka Kuzaja perfekcyjna. Zwycięstwo było wręcz na tacy. Ale opony miały, niestety, inne zdanie.

Na starcie do imprezy zabraknie dwóch polskich czołowych kierowców rajdowych - Leszka Kuzaja i Michała Sołowowa. Pierwszy z nich skarży się na kontuzję nadgarstka, drugi zaś nie zdążył przygotować samochodu po ostatnim starcie w czeskim Rajdzie Barum. Oprócz nich, dokumentów nie odebrały jeszcze cztery załogi, w tym dwie z Czech.

Trasa Rajdu Karkonoskiego liczy 188 kilometrów odcinków specjalnych. Zawodnicy mają do pokonania 6 odcinków specjalnych przejeżdżanych dwukrotnie - po trzy w najbliższą sobotę i po trzy w niedzielę.

Przykro o tym mówić, ale Rajd Karkonoski pod względem liczby załóg, prezentuje się bardzo ubogo! W rozgrywanym w ostatni weekend Rajdzie Barum, na liście zgłoszeń widniało 127 załóg z czego, po przejściu badań technicznych wystartowało 97 załóg.

Źródło: Informacja własna

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  . . . nie byłem i nie żałuję, bo iść na te mega długie i liczne odcinki specjalne żal mi byłoby ruszać się z domu . . . to był chyba kolejny przykład i dowód na to jak zabić polskie rajdy . . . Czekam z niecierpliwością na odpowiedni komentarz ze strony Pana Juliana Obrockiego, choć szkoda na to chyba tuszu w piórze i tuszu w drukarce . . .
  ~zloty666, 2008-09-01 09:41:30
 • avatar
  zgłoś
  Tylko 29 załóg odebrało dokumenty przed zbliżającym się Rajdem Karkonoskim - siódmą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
  auto motor i sport, 2008-08-29 14:16:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij