Znamy cenę 260-konnej Mazdy 3 MPS

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Oznacza to, że chętni na tego sportowego hatchbacka, nie czekając na polską premierę, mogą już zamawiać "trójkę" MPS. Jej ceny rozpoczynają się od 116 900 zł, do wyboru są cztery barwy nadwozia: czarna Black Mica, aluminiowy Metallic, czerwony Velocity oraz biały o długiej nazwie Crystal White Pearl Mica.

Lista wyposażenia Mazdy3 MPS jest bardzo bogata i obejmuje m.in. układy ABS, EBD, EBA, DSC i TCS, przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, system monitorowania tyłu pojazdu, system kontroli ciśnienia w oponach, biksenonowe reflektory adaptacyjne, sportowe, częściowo pokryte skórą fotele, czy też 18-calowe felgi aluminiowe.

Mazda3 MPS to jeden z najmocniejszych na świecie przednionapędowych samochodów kompaktowych. W stosunku do zwykłych trójek, wyróżnia się ona wlotem powietrza na pokrywie komory silnikowej i większym tylnym spoilerem.

Do napędu MPS-a służy ten sam, co poprzednio, 2,3-litrowy silnik turbodoładowany z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 260 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 380 Nm przy 3000 obr/min. Zapewnia on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,1 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 250 km/h.

W przednim zawieszeniu zastosowano Nowa Mazda 3 w najmocniejszej ma sztywniejsze zawieszenie i ostrzejszy układ kierowniczy. Auto swoją moc przekazuje na przednie koła, jednak o jak najlepszą trakcję dba w nim seryjny mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA