Znamy ceny Forda Mustanga w Polsce

No i stało się. Ford Mustang trafił oficjalnie na Stary Kontynent, a tym samym do polskich dealerów Forda. Cennik zaczyna się od niecałych 150 tys. złotych.

Ford Mustang Paryż 2014
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 244 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Po tym jak już radość z obecności Mustanga w Polsce ucichnie, nacieszymy się jego bardziej wyszukanym nadwoziem i lepiej wykończonym wnętrzem trzeba zejść na ziemię i racjonalnie przyjrzeć się jego cenom. Ale do rzeczy.

REKLAMA

Nowego Mustanga w Polsce możesz dostać z dwoma silnikami: 2,3-litrowym EcoBoostem rozwijającym 317 KM i 434 Nm, albo, według niektórych z jedyną odpowiednią, 5-litrową V8 generującą 421 KM i 524 Nm. Do wyboru są również dwie wersje nadwoziowe (fastback, czyli coupe, oraz cabrio), a także dwie skrzynie biegów: 6-biegowy „manual” i 6-biegowy „automat” SelectShift.

I tak, najtańszą wersją Mustanga jest ta w nadwoziu fastback z EcoBoostem pod maską i skrzynią manualną. Za tak skonfigurowanego Forda trzeba będzie zapłacić 148 400 zł. Jeśli natomiast cenisz sobie wygodę skrzyni automatycznej, cena wzrośnie niezależnie od silnika czy nadwozia o całe 9 tys. zł. Gdy jednak chciałbyś cieszyć się jazdą bez dachu, a silnik EcoBoost spełni twoje wymagania, musisz przygotować co najmniej 165 400 zł.

Ceny Mustanga GT, czyli tego wyposażonego w ogromne V8, zaczynają się od 169 400 zł za wersję fastback, i  odpowiednio – 186 400 zł za wersję z elektrycznie składanym, „szmacianym” dachem.

Na pierwszy rzut oka cennik nowego Forda Mustanga nie odstrasza, a ceny  nie wydają się sztucznie wywindowane obecnością legendarnego konia na grillu. Nie jest również tak, jak w BMW czy Mercedesie, gdzie cenę podstawową można spokojnie podwoić wybierając kilka dodatków z bezkresnej listy opcji. Tutaj wiele dostajemy już w standardzie, a swojego wymarzonego Mustanga doposażyć można m.in. w tapicerkę skórzaną z fotelami Recaro (7700 zł), wentylowane i podgrzewane fotele (2500 zł), czy system nawigacji satelitarnej Ford SYNC 2 (10 600 zł).

Zobacz także:
REKLAMA