Znamy listę kandydatów do "Car of the Year 2018"

W zeszłym roku zwycięskim modelem był Peugeot 3008. Kto zostanie tegorocznym samochodem roku w Europie? Oto pełna lista kandydatów.

Logo COTY 2018

Jury konkursu Car of the Year składa się z 60 dziennikarzy, z 23 krajów Europy. Wśród nich jest dwóch reprezentantów Polski, a są nimi Wojciech Sierpowski i Maciej Ziemek. To oni wybrali listę aut, które mają szansę na zdobycie nagrody głównej.

Lista obejmuje w tym roku 37 modeli aut, które są już w sprzedaży na co najmniej pięciu europejskich rynkach lub będą przed końcem 2017 roku.

Głosowanie podzielone jest na etapy. W pierwszym wyłonionych zostanie siedmiu finalistów, którzy powalczą o prestiżowe trofeum i tytuł Samochodu Roku 2018. Ta lista ogłoszona zostanie 27 listopada 2017 roku.

REKLAMA

W drugim etapie z finałowej siódemki wyłoniony zostanie zwycięzca. Będzie nim ten model, który w głosowaniu dziennikarskiego jury zdobędzie największą liczbę punktów.

Tradycyjnie już wyniki głosowania poznamy w przeddzień otwarcia międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Dokładnie będzie to 5 marca 2018 roku.

Nie przedłużając wstępu, prezentujemy w kolejności alfabetycznej listę modeli, które brane są pod uwagę przez jury: 

Siedem z powyższych aut trafi w dalszym etapie w ręce jury i zostanie poddane testom na torze i drogach publicznych. Zwycięzcę poznamy w marcu przyszłego roku. 

Dla przypomnienia - rok temu wygrał Peugeot 3008, w 2016 roku Opel Astra, w 2015 roku Volkswagen Passat, a edycja 2014 padła łupem Peugeota 308. Rok 2013 to tryumf Volkswagena Golfa. 

Tymczasem zdradźcie nam, jakie są wasze typy?

REKLAMA