Znamy polskie ceny Lexusa LS

Nowy Lexus LS wchodzi do sprzedaży w Polsce. Rywal Audi A8 i Mercedesa Klasy S kosztować będzie od 490 tys. złotych.

Lexus LS
Lexus LS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 490 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Lexus LS piątej generacji jest dłuższy i szerszy od poprzednika, a do tego nieco niższy - dokładnie o 1,5 centymetra. Wsiadanie do luksusowego wnętrza ułatwić ma system, który dostępny jest jedynie w wersji z pneumatycznym zawieszeniem.

REKLAMA

Po odryglowaniu drzwi pilotem, samochód lekko się podnosi, a boczne profile fotela odchylają się, ułatwiając zajęcie miejsca.

W nowym Lexusie LS wolnossący silnik V8 został zastąpiony podwójnie doładowaną jednostką V6. Przy jego konstrukcji skorzystano z doświadczenia koncernu Toyota w sportach motorowych.

 

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LS
Lexus LS

Moc 421 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy sięgający 600 Nm przewyższają parametry poprzedniego silnika V8, a przy tym nowa jednostka zużywa odpowiednio mniej paliwa. Na sprint od 0 do 100 km/h limuzyna potrzebuje raptem 4,5 sekundy.

Napęd przekazywany jest na cztery koła za pośrednictwem pierwszej w tym segmencie przekładni automatycznej o aż 10 przełożeniach, znana z rasowego Lexusa LC. Przełączanie poszczególnych biegów jest tu niemal tak szybkie, jak w przekładniach dwusprzęgłowych.

REKLAMA

Lexus LS
Lexus LS

Ile kosztuje nowy Lexus LS? Jak wspomnieliśmy na początku, jego cena zaczyna się od poziomu 490 tys. złotych za wersję Elegance z napędem hybrydowym lub 510 tys. złotych za "zwykłą", spalinową odmianę.

Topowa wersja Lexusa LS nazywa się Omotenashi, co oznacza japońską gościnność. Ten model wyceniony jest na 650 tys. złotych za model hybrydowy LS 500h lub 670 tys. złotych za LS 500.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LS
Lexus LS

Co znajdziemy w wyposażeniu? Lista jest bogata, bo oprócz wyboru trybu jazdy, dostępny jest system audio firmy Mark Levinson, czterostrefowa klimatyzacja automatyczna czy podgrzewane i wentylowane siedzenia.

Ale to nie koniec. Lexus LS oferuje też m.in. kanapę tylną z opcją masażu Shiatsu czy przednie fotele z 28-punktową regulacją elektryczną.

Zobacz także:
REKLAMA