REKLAMA

Zniżka na OC dla starych aut powraca. Compensa zastąpi PZU

Z ulgą odetchnąć mogą posiadacze starych aut i motocykli zrzeszeni w PZM. Wraca bowiem duża zniżka na OC.

Samochód zabytkowy Shutterstock
Samochód zabytkowy, fot. Radosław Maciejewski / Shutterstock.com

Nie musieliśmy długo czekać, aż Polski Związek Motorowy spełni swoją obietnicę znalezienia następcy oferty PZU. Nowym ubezpieczycielem, który zaoferuje członkom PZM zniżki na ubezpieczenie OC w wysokości 70 proc., będzie Compensa.

Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Motorowego, „nowym partnerem PZM została firma Compensa, która wprowadziła specjalne składki OC dla samochodów i motocykli użytkowanych ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji).”

Ile wyniesie zniżka na OC?

Zgodnie z opublikowanym komunikatem dowiadujemy się, że w zależności od modelu i wieku auta, właściciele takich pojazdów mogą uzyskać nawet do 70 proc. zniżki, dzięki czemu stawki za OC będą zbliżone do poprzedniej oferty – PZU.

Ale to nie koniec, bo PZM i Compensa obiecują, że „dodatkowo, na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, specjalnie dla Członków PZM Compensa przygotowała promocję – dodatkowe 15 proc. zniżki.” Ta dodatkowa zniżka obowiązuje wyłącznie z aktualną kartą członkowską PZM.

Jakie są zasady udzielania zniżki dla starych aut w Compensie?

Według informacji uzyskanych w PZM, zasady te zawierają się w kilku punktach. Oto one:

  • zniżka obejmuje youngtimery i oldtimery,
  • dotyczy pojazdów osobowych i motocykli powyżej 25. roku eksploatacji (zgodnie z datą pierwszej rejestracji),
  • nie ma znaczenia, czy pojazd posiada „żółte” czy „białe” tablice rejestracyjne,
  • w celu zawarcia polisy należy posiadać aktywną kartę członkowską PZM,
  • zniżka dla członków PZM ma zastosowanie bez względu na wiek właściciela pojazdu,
  • promocja wchodzi w życie 7 stycznia 2019 r.

Gdzie można zawrzeć umowę na ubezpieczenie OC ze zniżką?

PZM informuje, że promocja będzie dostępna w oddziałach, filiach oraz za pośrednictwem infolinii Compensy. Aby zawrzeć umowę, wystarczy skontaktować się z dowolną placówką Compensy, przekazać niezbędne dane, a polisa ubezpieczeniowa zostanie przesłana na adres mailowy. „Bez wychodzenia z domu” - podkreśla PZM w komunikacie.

REKLAMA

REKLAMA

Co dalej ze zniżką 70 proc. na stare auta w PZU?

Przypomnijmy, że z dniem 19 grudnia PZU zmieniło zasady przyznawania zniżek na OC dla zabytkowych aut. Ubezpieczyciel zabrał głos w tej sprawie, uspokajając zaognioną nagłą zmianą zasad sytuację.

Chodzi o to, że właściciele unikatowych pojazdów będą mogli nadal korzystać ze zniżki, która będzie przysługiwała na ubezpieczenie pojazdów zabytkowych, posiadających żółte tablice rejestracyjne.

Warto jednak podkreślić, że ci, którzy otrzymali zniżkę od PZU w poprzednich latach, utrzymają ją przy wznowieniu umowy ubezpieczenia.

Kto ma szansę na uzyskanie 70-proc. zniżki na OC w PZU?

Po zmianach, które weszły w życie 19 grudnia, zniżka przysługiwać będzie właścicielom aut na żółtych, zabytkowych tablicach rejestracyjnych lub pojazdów spełniających przynajmniej jeden z poniższych warunków:

  • jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
  • jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

Było do przewidzenia, że prędzej niż później PZM znajdzie ofertę, która zastąpi tę oferowaną w ostatnich latach przez PZU. Chodzi tu bowiem o konkretne pieniądze, które pochodzą z członkostwa w klubie PZM. Opłacenie składek jest bowiem warunkiem koniecznym do uzyskania dużej zniżki na OC. W ten sposób kierowcy starych aut, niekoniecznie zabytkowych, zyskają, a PZM nie straci.

Komentarze

 (8)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA