Zwycięzcy Red Dot Award

Red Dot Award to plebiscyt, w którym jury wybiera najciekawsze, pod względem stylistycznym przeróżne produkty, w tym także samochody. Zobacz, jakie cztery kółka zdobyły tą prestiżową statuetkę.

Red Dot Award

W tym roku plebiscyt Red Dot Award obchodził 60. urodziny. W 1955 roku w Nadrenii Północnej-Westfalii odbył się pierwszy prestiżowy konkurs wzornictwa. W tym roku 1994 firmy z 56 krajów zaprezentowało 4925 najróżniejszych produktów z nietypowym designem. W tym znalazło się kilku producentów aut.

Mazda Red Dot Award

3 Mazdy

Linia i przetłoczenia konstruowane w myśl KODO przekonały do siebie sędziów. Ci przyznali japońskiemu producentowi trzy statuetki Red Dot Award dla Mazdy MX-5, CX-3 oraz Mazdy 2.

 

Kia Red Dot Award

Zwycięstwo Kii Soul EV i wyróżnienie dla Kii Sorento

Te dwa koreańskie modele zyskały uznanie jury. Zwycięska nagroda w kategorii Product Design trafiła do elektrycznego Soula. Dla Sorento należy się honorowe wyróżnienie. Od 2009 roku Kia zdobyła już 13 nagród w plebiscycie Red Dot Award.

 

Hyundai Red Dot Award

Hyundai i20 family, i20 Coupe i Sonata

Kolejny koreański producent zwyciężył trzema nowymi modelami. Trzy statuetki w kategorii Product Design lądują do 3- i 5-drzwiowego i20 oraz do nowej Sonaty.

 

Porównanie Kia Sportage, Peugeot 308 SW, Golf Sportsvan
Na drodze Sportsvan jest tak bezstresowy i łatwy w prowadzeniu, jak tylko można być.

Trzech zwycięzców z Wolfsburga

Jury z 25 krajów nagrodziło trzy modele Volkswagena. W gronie zwycięzców znalazły się dwa nowe Passaty (sedan i kombi) oraz Golf Sportsvan.

 

Skoda Red Dot Award

Skoda Fabia III

Mała czeszka została wyróżniona w kategorii Product Design. 38 członków jury nagrodziło właśnie Fabię za niebanalny wygląd i młodzieżowy charakter. To już ósma nagroda Skody w plebiscycie Red Dot Award.

 

Nowe Volvo XC90 R-Design

Volvo XC90

Sędziowie wyróżnili szwedzkiego SUV-a za wysoką jakość zastosowanych materiałów oraz pionierski design. XC90 wygrało nagrodę "Best of the Best" Product Design Award.

Zobacz również:
REKLAMA