iMoto, czyli największy polski garaż internetowy

Kilka dni temu ruszył pierwszy wirtualny garaż dla właścicieli motocykli i samochodów. W serwisie Im oto znajdziemy informacje oraz usługi związane z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdów.

imoto

Twórcami iMoto jest dwóch biznesmenów z Warszawy. Według Dariusza Nabywańca i Olafa Dąbrowskiego ten projekt jest największym w garażem wirtualnym dostępnym w sieci, gdzie właściciele samochodów i motocykli znajdą wiele przydatnych funkcji.

Żeby zaparkować swój samochód w iMoto.zone trzeba na początek się zarejestrować (rejestracja jest darmowa), a następnie dodać pojazd. Wystarczy podać VIN samochodu, a wszystkie niezbędne informacje i dane techniczne automatycznie zaciągnięte. Potem wystarczy już tylko najważniejsze informacje i będziemy mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu.

Serwis iMoto zapamięta za nas wszystkie daty związane z eksploatacją pojazdu, takie jak terminy przeglądów czy data wygaśnięcia ubezpieczenia. iMoto w odpowiednim czasie przypomni nam o konieczności podjęcia odpowiednich czynności. W szybki i łatwy sposób wyszukamy tam części zamienne w atrakcyjnych cenach, które będą przypasowane konkretnie do naszego samochodu lub motocykla.
Jedną z ciekawszych i ważniejszych funkcji iMoto jest wirtualna książka serwisowa. Możemy tam podpiąć i zbierać skany faktur i opisów napraw, jakie były wykonywane w pojeździe. Dzięki temu wszystkie ważne dokumenty są przechowywane w jednym miejscu bez ryzyka ich utraty. Gdy zapadnie decyzja o sprzedaży pojazdu użytkownik serwisu iMoto może udostępnić swoje ogłoszenie wraz z kompletną historią serwisową, którą trafi do innego użytkownika.

Na iMoto znajdziemy także autorski sklep z gadżetami motoryzacyjnymi. Walizka w kształcie kanistra? Świetne t-shirty z motywem motoryzacyjnym? A może lampa stworzona z części samochodowych? To wszystko, a także wiele innych akcesoriów, znajduje się w ofercie sklepu iMoto.

Wirtualny garaż iMoto będzie skupiać społeczność, w której wśród znajomych i zaprzyjaźnionych firm będzie można w luźnej atmosferze wymieniać się wiedzą i rozmawiać o swoich pasjach. W serwisie znajdziemy też sekcję Motonewsy, gdzie znajdziemy praktyczne i cenne informacje dotyczące najlepszych pojazdów używanych, ich zakupu czy sprzedaży, a także utrzymania i samodzielnego serwisowania. iMoto dostarcza za darmo bazę wszystkich niezbędnych wzorów dokumentów, dbając o to, aby transakcje i realizacja umów związanych z użytkowaniem pojazdu mogły przebiegać bezproblemowo.

W takim serwisie nie mogło też zabraknąć motoryzacyjnej społeczności, można znaleźć odpowiedź na trudne pytania, a także stworzyć zupełnie nowy wątek i poprosić innych użytkowników o ich opinie czy doświadczenia. W sekcji „Social” użytkownicy w luźnej atmosferze moga wymieniać się przemyśleniami wraz ze znajomymi na temat dwóch lub czterech kółek.

iMoto to pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, a także na świecie. Rejestracja na portalu jest w pełni bezpłatna.

REKLAMA